Imatrikulácia 2013

Tak ako skoro na každej strednej škole, tak aj na našej sa dňa 20. 11. 2013 uskutočnila Imatrikulácia. My, prváci sme boli prijatí do radu hotelierov a zároveň sme boli pasovaní na študentov prvého ročníka.

Od rána sme rozmýšľali, čo si na nás starší žiaci vymysleli. Po vstupe do športovej haly sme ešte stále diskutovali, čo a ako. Zrazu ostalo ticho. Začalo sa hrať divadlo. V tej chvíli z nás opadli myšlienky na súťaže a sústredili sme sa na mladých umelcov. No tento pocit uvoľnenia trval chvíľku. Po  skončení nás odviedli na plochu pred celú školu. Tu nám všetkým prvákom začal stúpať tlak. S každej strany sa ozývalo: „Ja tam nepôjdem!“ „Čo len s nami len budú robiť?“ Začal sa program. Najprv sme zložili sľuby, každý po svojom, ako sa nám čo pozdávalo. Na rad prišli súťaže. Jedli sa špagety so zaviazanými očami. Poviem Vám, chalani vyzerali ako za mala. Kečup a špagety mali okolo úst, na rukách, ba aj vo vlasoch. Niektorí trafili aj do úst.

Potom sa čistili a strúhali zemiaky. Šupky lietali na všetky strany. Posledná súťaž hádzanie papierov do koša bola menej úspešná a plocha vyzerala ako naša hlavná chodba,  niekedy. Medzi súťažami sme sa kultúrne vyžili. Vystúpila skvelá školská kapela, step v podaní dievčat s rýchlymi nôžkami. Dievčatá  prváčky s Hip-hopom a slečny z tanečnej skupiny Grimmy svojimi vystúpeniami upútali celé mužské pokolenie v športovej hale.  Nakoniec sme dostali  „Desať skvelých rád“ ako to prežiť na našej škole a vyznávali sme úprimne lásku triednym. To je z tohoročnej imatrikulácie všetko a už sa tešíme na ďalšiu.

P. S.: Rada pre všetkých mladých, stredne starých a starších mužov. Skúste nosiť okuliare aby Vám nabudúce nevypadli oči.