Európsky deň jazykov - Francúzsky jazyk

26. september sa každoročne nesie v duchu osláv Európskeho dňa jazykov. Aktivity v rôznych jazykových sekciách spestrili a obohatili tento deň aj študentom Hotelovej akadémie. V rámci sekcie francúzskeho jazyka si žiaci mohli zasúťažiť v modernom štýle.

Aký je najpopulárnejší šport vo Francúzsku? Kde sa nachádza Le Mont-Staint-Michel? alebo Ako sa volá typický francúzsky vianočný koláč? Aj to museli francúzštinári vedieť, keď chceli uspieť. Neboli však zaujímavé len otázky, ale aj forma prevedenia prostredníctvom stránky Plickers. Každá dvojica odpovedala špeciálnym QR kódom, ktorý sa cez scan v aplikácii Plickers premietol na interaktívnej tabuli ako správna, pripadne nesprávna odpoveď.  C´est chouette, hein? J

Najšikovnejší žiaci v skupinách boli odmenení a nám ostáva už len vyjadriť spokojnosť ako so žiakmi, tak aj s technickým vybavením, ktoré nás v tento deň nezradilo a žiaci si mohli skúsiť tak trochu futuristickú formu výučby cudzích jazykov.

Mgr. Martina Šimčíková