Európska konferencia mládeže

V dňoch 3. – 6. októbra 2016 sa v Košiciach uskutočnila Európska konferencia mládeže, ktorú v rámci predsedníctva Slovenska v Európskej únii organizovalo Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky. Podujatie bolo zamerané na podporu talentov medzi mladými ľuďmi.

Vďaka vysokému kreditu našej školy sme dostali ponuku podieľať sa na zabezpečení cateringu počas uvedeného podujatia. Pre 250 účastníkov konferencie sme 4. októbra pripravili uvítaciu večeru, ktorá sa realizovala v krásnom kultúrnom stánku v Kunsthale. Nasledujúci deň sme v zrekonštruovaných priestoroch kasární Kulturpark zabezpečili občerstvenie počas coffee breakov a obed, ktorý bol pripravený vo forme bufetových stolov.

Požiadavky na použité suroviny, zloženie menu a zvolené moderné technologické postupy pri príprave pokrmov boli mimoriadne vysoké. Catering na Európskej konferencii mládeže tak bol skutočnou previerkou odbornosti našich učiteľov odborných technologických predmetov a žiakov tretieho, štvrtého a piateho ročníka, ktorí catering pre účastníkov podujatia pripravili a realizovali.

Teší nás pochvala od organizátorov a účastníkov konferencie. Sme hrdí, že sme mali možnosť participovať na tomto podujatí a získali tak nové skúsenosti.  Priložená fotodokumentácia Vám priblíži výsledok nášho snaženia.