Ekonomické súťaže v školskom roku 2019/2020
V školskom roku 2019/2020 žiaci našej školy sa zapojili do viacerých ekonomických súťaží nielen v rámci školy, ale reprezentovali školu aj na krajskej a celoslovenskej úrovni a dosiahli veľmi pekné výsledky.
- Ochrana finančného spotrebiteľa:
- 20 žiakov z V. B triedy absolvovalo online text,
- organizátorom bola Národná banka Slovenska, ktorá potom 4 najúspešnejšie školy pozvala na Deň ochrany finančného spotrebiteľa,
- žiaci našej školy dosiahli 54 % úspešnosť,
- Národná banka Slovenska zaslala ďakovný list a diplom za účasť.
- Ekonomická olympiáda:
- 3. ročník školského kola sa uskutočnil 12. decembra 2019,
- zúčastnilo sa 31 žiakov štvrtého a piateho ročníka,
- organizátorom bol INESS (Inštitút ekonomických a spoločenských analýz), Bratislava,
- Umiestnenie:
- 1. miesto –Martin BACHURA – V. C,
- 2. miesto – Tatiana BUJŇÁKOVÁ – V. D,
- 3. miesto – Dávid KOTULIČ – V. C.
- žiaci Martin Bachura a Tatiana Bujňáková 21.februára 2020 reprezentovali školu na krajskom kole, ktoré sa uskutočnilo na Fakulte manažmentu Prešovskej univerzity.
- Finančná olympiáda:
- I. kolo sa uskutočnilo v decembri 2019 a januári 2020,
- organizátorom bola Nadácia Partners, Bratislava,
- realizovalo sa online formou,
- zapojili sa žiaci štvrtého a piateho ročníka,
- do II. kola (medzi 500 najlepších v rámci Slovenska) postúpila a zúčastnila sa Antónia MASLIŠOVÁ z V. A triedy.
- Olympiáda podnikový hospodár:
- zaregistrovaných bolo 17 žiakov,
- školského kola online formou sa zúčastnilo 15 žiakov,
- organizátorom bola Podnikovohospodárska fakulta Ekunomickej univerzity Bratislava so sídlom v Košiciach,
- olympiáda bola určená pre žiakov maturitného ročníka,
- keďže školské kolo nebolo možné zrealizovať v škole, bolo zrealizované online formou 7. apríla 2020,
- 9 žiakov postúpilo do celoslovenského kola, ktoré sa uskutočnilo 28. apríla 2020 taktiež online formou. Celoslovenského kola sa zúčastnili žiaci:
- Viktória Čechová, V. D,
- Antónia Maslišová, V. A,
- Laura Koscelníková, V. D,
- Martin Bachura, V. C,
- Tatiana Bujňáková, V. D,
- Lucia Kockicková, V. A,
- Sára Kandráčová, V. D,
- Kominik Kravec, V. B,
- Filip Lukáč, V. B.
- žiačka Laura KOSCELNÍKOVÁ z V. D triedy sa umiestnila na 1. Mieste v kategórii stredné školy zamerané na oblasť služieb.
Spracovala: M. Lipnická