Európsky deň jazykov - ruský jazyk

Dňa 26. 09. 2017 sa opäť uskutočnil „Európsky deň jazykov“ a jeho atmosféru dotvárali aj žiaci učiaci sa RJ.

Žiaci III. C – Tomáš Olejčuk a Helena Kosťová a žiačka I. C Sofia Redajová v sekcii ruského jazyka prezentovali slovom aj obrazom „Zvyky a tradície  ruskej kuchyne“ a „Zvyky na návšteve v ruskej rodine“. Aby podporili predstavu toho, o čom hovoria aj chuťovo, tak v spolupráci so žiačkou III. C – Denisou Polahárovou pripravili aj chutnú ochutnávku ruských pirôžkov, boršču a pravého ruského čaju, ktorý pripravili v ruskom samovare.

Ukážku toho, čo sa dá naučiť o svojej rodine, priateľoch a záľubách v prvom ročníku, prezentovali taktiež obrazom aj slovom žiačky II. A triedy – Barbora Karnišová a Mária Magdaléna Petrová.

Prezentácie sa zúčastnila aj žiačka zo IV.B triedy – Alexandra Pribulová, ktorá porozprávala o ruskom národnom kostýme, ktorý predstavila aj praktickou ukážkou.

Sekcia ruského jazyka mala k dispozícii počas celého slávnostného dňa učebňu B 2, ktorú žiaci vyzdobili v duchu svojich prezentácií, čim dotvorili celkovú atmosféru „Dňa európskych jazykov“.

Cieľom týchto prezentácií bolo povzbudiť žiakov v učení sa ruského jazyka  zrozumiteľnou formou a zaujímavým spôsobom – čo si mohli vyskúšať aj žiaci, ktorí sa s ruským jazykom nikdy predtým nestretli aspoň tak, že skúsili azbukou napísať svoje mená.

Zúčastneným žiakom za ich prínos ďakujeme.