Bol u nás Mikuláš!

Poslúchaj, lebo Mikuláš Ti nič neprinesie! Ale deti dobre vedia, že v čižmičke si ráno niečo nájdu. Avšak, nielen v čižmičke. Obrovská radosť je vtedy, keď Mikuláš sám osobne príde a odovzdá sladký balíček vysmiatym detským tváričkám a veselým srdiečkam.

Deň sv. Mikuláša slávime 06. 12., avšak k nám do našej školy prišiel skôr, a to už 03. 12., aby potešil nielen detičky, ale aj ich mamičky – učiteľky a ockov – učiteľov. Mal svojho anjelského a čertovského pomocníka a tiež čertovsky dobrých animátorov a muzikantov, hercov a zabávačov, vďaka ktorým bola atmosféra ešte veselšia a uvoľnenejšia. Program bol plný vtipu a pesničiek, do ktorých sa zapájali aj deti, ktoré radostne poskakovali a tancovali.

Avšak študenti, a teda tie väčšie deti, dozvedeli sa o tom, že Mikuláš prišiel pozrieť iba najmenších a chceli, aby Mikuláš navštívil aj ich, hoci už sú veľkí..... a tak, Mikulášove dobré srdce vyslyšalo prosbu študentov a prišiel ešte raz, ale tentokrát už na svoj sviatok a to       06. 12. Potešil všetky tie skoro dospelé tváre a obdaril ich sladkými dobrotami. Áno, aj veľké „deti“ boli dobré a zaslúžili si odmenu.

Ďakujeme Mikulášovi, čertovi, anjelovi a všetkým jeho pomocníkom, že neváhali a prišli k nám, a to nie iba raz.

Pred oknom – za oknom stojí Mikuláš,

povedz nám Mikuláš, čo v tom vreci máš.

 

Karolína Čekanová, IV. B