BANKET - RETRO večer III.B

Každoročne sa na našej škole koná v rámci predmetu EPP v treťom ročníku praktická realizácia spoločenskej udalosti - banket. Rovnako je tomu aj tento rok. Pri tejto príležitosti môžeme ukázať, čo všetko sme sa naučili počas troch rokov štúdia. Je to taká malá praktická maturita.

V triede sme si rozdelili úlohy. Niekoho baví organizácia, niekoho varenie iných zas obsluha. Zvolili sme si hlavného manažéra, ostatných manažérov, obsluhu a kuchárov.

Každá úloha je zaujímavá niečím iným a žiadna z nich nie je jednoduchá. Všetci sme dostali svoje úlohy, ktoré sme mali ako povinnosť splniť, aby sa banket vôbec mohol uskutočniť a aby všetko vyšlo podľa očakávaní.

Myslíme si, že sme si vybrali zaujímavú tému, v ktorej sme mohli poriadne využiť našu fantáziu, zručnosti a vedomosti. Cieľom nášho banketu bolo ukázať, ako sa aj staré RETRO prvky dajú využiť v dnešnej dobe. Využili sme predstavivosť pri zdobení jedál a miestnosti tak, aby sme sa cítili ako za starých čias.

Bolo to pre nás niečo nové. Niečo, čo sme ešte nikdy nezažili. Pri tejto príležitosti sme sa naučili veľa vecí, ktoré sme doteraz nepoznali. Získali sme nové skúsenosti a zručnosti, ktoré určite využijeme pri príprave praktickej časti maturitnej skúšky.

Veríme, že sa našim učiteľom konečný výsledok páčil a že sa aspoň na chvíľu preniesli do starých čias.

Veľké poďakovanie patrí pani Pribulovej, ktorá nám pomohla pri zabezpečovaní surovín a výzdoby pri realizácii nášho banketu

Ďakujeme predovšetkým pani profesorke Strečkovej, ktorá sa snažila zabezpečiť plynulý priebeh tohto podujatia a tiež pánu profesorovi Krajňákovi a pani profesorke Mihályovej.

Terézia Lazurová, III.B