2015 – Rok Ľudovíta Štúra

Onedlho si v októbri pripomenieme 200. výročie narodenia významnej osobnosti slovenských dejín. Osobnosti, ktorá ovplyvnila najmä jazykovú kultúru slovenského národa.

V pondelok 7. 9. mali žiaci II. C a II. D triedy možnosť „spoznať“ Ľudovíta Štúra bližšie. Stalo sa tak vďaka veľmi dobre spracovanej prezentácii, ktorú pripravila Okresná knižnica POH v Prešove. Mgr. Andrea Sivaničová našim žiakom sprostredkovala o Ľudovítovi Štúrovi aj také informácie, ktoré určite nemali. Dozvedeli sa, že nebol len jazykovedcom, politikom či filozofom, ale aj človekom, ktorý dbal o svoj zovňajšok, rád športoval, ovládal niekoľko jazykov a hneval sa, keď sa jeho blízki priatelia rozhodli oženiť.

Prednáška, trvajúca približne jednu hodinu, mala zmysel a určite požiadame Okresnú knižnicu POH o ďalšiu nezvyčajnú vyučovaciu hodinu.

Mgr. Z. Bavoľárová