WORKSHOP ERASMUS+

Dňa 17. 09. 2019 sa konal na našej škole workshop, na ktorom žiaci zúčastnení odbornej stáže v rámci programu Erasmus+ na partnerskej škole v Bzenci prezentovali svoje nadobudnuté skúsenosti a zručnosti získané vo výrobnom, odbytovom stredisku a v cukrárenskej výrobe v Bzenci, ako aj v Hoteli Pohoda **** v Luhačoviciach.

S Erasmom v Českej republike

Žiaci Hotelovej akadémie v Prešove sa v tomto školskom roku zúčastnili odbornej stáže v rámci programu Erasmus+. Tento program je zameraný na zlepšenie kvality odborného vzdelávania a prípravy v celej Európe, na poskytovanie príležitostí pre študentov a zamestnancov OVP absolvovať stáž v zahraničí. Pomáha organizáciám odborného vzdelávania a prípravy vybudovať strategické partnerstvá s inými organizáciami a podnikmi na vytvorenie úzkych väzieb medzi vzdelávaním a odbornou prípravou a svetom práce.

Zvýšenie počtu žiakov Hotelovej akadémie na praktickom vyučovaní

Hlavný cieľ projektu: Zlepšenie materiálno-technického vybavenia a zlepšenie priestorových podmienok Hotelovej akadémie s cieľom zvýšenia kvality odborného vzdelávania a prípravy, praktických zručností žiakov a zvýšenie kvality poskytovaného celoživotného vzdelávania pre potreby trhu práce.

Zvyšovanie kvality vzdelávania a odborných zručností pre európsky trh práce

Hotelová akadémia v Prešove sa úspešne zapojila do projektu s názvom „Zvyšovanie kvality vzdelávania a odborných zručností pre európsky trh práce“ v rámci programu Erasmus+. Na tomto projekte škola spolupracuje so Střední školou gastronomie, hotelnictví a lesnictví v Bzenci.

Schválený projekt v rámci programu ERASMUS+

Kľúčová akcia: Vzdelávacia mobilita jednotlivcov Akcia: Mobilita učiacich sa a zamestnancov v OVP Názov projektu: Zvyšovanie kvality vzdelávania a odborných zručností pre európsky trh práce Začiatok projektu: 01. 06. 2018 Koniec projektu: 31. 12. 2019

EURÓPSKY TÝŽDEŇ ODBORNÝCH ZRUČNOSTÍ

Hotelová akadémia, Baštová 32, Prešov v školskom roku 2016/2017 bola zapojená do Európskeho týždňa odborných zručnosti 2016, ktoré bolo prihlásené do súťaže vyhlásenej SAAIC – Národnou agentúrou programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu pre realizátorov projektov v programe Erasmus+.

ERASMUS+

Hotelová akadémia, Baštová 32, Prešov v školskom roku 2016/2017 v rámci programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu, Kľučová akcia 1 – Vzdelávacia mobilita jednotlivcov predložila prihlášku s názvom projektu: Vzdelávanie a zvyšovanie odborných zručností pre európsky trh práce.

Za jednotky dole vodou...,

V rámci tretieho ročníka tohto projektu inštruktori Slovenského skautingu (SLSK) pre našu školu zorganizujú školský výlet formou zážitkového a výukového splavu rieky Hornád.

Prepojenie teórie s praxou pomocou programu HOTS

V roku 1998 Hotelová akadémia Prešov nadviazala spoluprácu s Nadáciou pre vzdelávanie v hotelierstve - La Fondation pour la Formation Hôteliere (FFH) so sídlom v Ženeve (Švajčiarsko). V apríli 2015 sa v priestoroch Hotelovej akadémie Prešov uskutočnil seminár venovaný „Prevádzkovému a strategickému plánovaniu pri prevádzke hotela“. Úlohou účastníkov seminára, ktorými boli aj učitelia odborných ekonomických predmetov na Hotelovej akadémii Prešov, bola simulácia prevádzky hotela pomocou počítačového programu HOTS. Skratka HOTS znamená „Hotel Operations, Tactics and Strategy“, čo môžeme preložiť ako „Prevádzka hotela, taktika a stratégia“.

Modernizáciu praktického vyučovania podporila Raiffeisen banka

Od polovice septembra 2016 učitelia odborných technologických predmetov môžu využívať v Stolovacej miestnosti S2 novú techniku – dataprojektor a notebook. Za zakúpenie novej techniky vďačíme podpore od Raiffeisen banky, ktorá štvrťročne finančne podporuje aktivity škôl, neziskových organizácii, obcí v oblasti životného prostredia, vzdelávania, športu a kultúry.

<<< 1 2