Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožúška, zima mu bude ...

07.02.2024

Myslím, že tento text starej ľudovej piesne netreba bližšie predstavovať. Práve toto obdobie zábavy, hojnosti, radosti, spevu, zabíjačiek a prípravy na pôstne štyridsaťdňové obdobie sme si v našej škole pripomenuli malou gastronomickou ochutnávkou.

Na Hotelke sa plesalo

01.02.2024

Začala sa plesová sezóna a my na Hotelke sme sa rozhodli nenechať ju len tak uplynúť. S radosťou sme privítali 26. 1. 2024 vo vysokoškolskom areáli na plese stovku hostí hotelovej akadémie.

Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

30.01.2024

„Ak by sme držali minútu ticha za každú obeť holokaustu, bolo by sme ticho 11 rokov a 6 mesiacov."

Školy idú na REPRE

25.01.2024

Aj Hotelka bola medzi vyše 3,5 tisíc divákmi, ktorí sa prišli pozrieť na hokejový zápas v rámci projektu Školy idú na REPRE.

Vinný cocktail cup 2024 Bzenec

19.01.2024

Dňa 12. 1. 2024 sa naše žiačky Simona Miženková a Sandra Markušová z III.C triedy zúčastnili na barmanskej súťaži Vinný cocktail cup 2024 v Bzenci.

Mikuláš pre deti 2023

19.12.2023

Pre deti našich zamestnancov pripravili žiaci IV. C v rámci predmetu animácia v hoteli mikulášsku párty.

Banket III. C - Otvorenie retro kaviarne Repete

19.12.2023

Dňa 30. 11. 2023 sa na našej škole uskutočnila cvičná praktická maturitná skúška žiakov z III.C na tému ,,Otvorenie retro kaviarne Repete ”. Banket prebiehal v príjemnej atmosfére plnej hudby.

Mikulášska pátračka

12.12.2023

Dňa 6. decembra 2023 sa pri príležitosti Sviatku svätého Mikuláša konala Mikulášska pátračka. Účastníci sa zapájali do rôznych úloh, ktoré testovali ich vedomosti a hotelierske zručnosti. Tieto úlohy pripravili študenti IV. C triedy v rámci predmetu animácia v hoteli. Hlavnou cenou pre celú triedu bola krabica plná sladkostí, ktorú si odniesli výhercovia Šimon a Dávid z V. C triedy.

Divadelné predstavenie - Pygmalion

07.12.2023

Dráma Pygmalion patrí medzi najhranejšie hry nositeľa Nobelovej ceny za literatúru G. B. Shawa. Hra ponúka stále aktuálnu tému arogancie a citovej prázdnoty spoločenských elít. Zobrazuje materiálnu priepasť medzi spoločenskými vrstvami. No napriek tomu by si mal divák pripomenúť najmä to, že slušnosť a rešpekt k iným nie sú viazané na spoločenské postavenie. V 50. rokoch 20. storočia sa hra Pygmalion stala predlohou amerického muzikálu My Fair Lady.

Banket III. A – Čaro lesa

06.12.2023

Dňa 29. 11. 2023 sa na našej škole uskutočnila cvičná praktická maturitná skúška žiakov lll. A na tému ,,Čaro lesa” pri príležitosti otvorenia lesoparku. Celý banket prebiehal v útulnej atmosfére zdobenej prírodnými tónmi. Účastníci cvičnej praktickej maturitnej skúšky mohli oceniť jedinečnú atmosféru, ktorú sme mali možnosť vytvoriť, to prispelo k celkovému pohodliu a prijemnej atmosfére podujatia. Slávnosť sme pripravili my žiaci, a na konci dňa sme si mohli vychutnať jedlá, ktoré sme sami pripravili. Taktiež sme pozvali našu triednu učiteľku Mgr. Andreu Pipkovú. Po odbornej stránke nám pomáhali a kontrolovali aj hodnotili vyučujúci Ing. Adela Vašková a Ing. Petra Mihaliková.

1 2 3 4 5 ... 16 17