Prvé výročie otvorenia Disneylandu na Slovensku

28.03.2022

Dňa 22. 3. 2022 čakala žiakov V. A skúška, na ktorú sa pripravovali počas celého svojho štúdia na tejto škole. V tento deň sa na našej škole realizovala praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky vo forme recepcie na rozprávkovú tému Prvé výročie otvorenia Disneylandu na Slovensku. Táto akcia nám mala ukázať, že mesiace starostí, stresu a hádania sú na niečo dobré, a že dokážeme pracovať ako tím.

Kinderká pre ukrajinské deti

18.03.2022

Aj nás trápi, čo sa deje za našimi hranicami, sledujeme bezútešné správy o utekajúcich, skrývajúcich sa i o mŕtvych. V hlavách sa nám vynárajú otázky, na ktoré nedokážeme nájsť odpoveď, no aspoň tou malou kvapkou v mori sme sa rozhodli stíšiť plač, vyčariť úsmev, zbúrať hradby a dotknúť sa boľavých detských sŕdc.

Cvičná recepcia a banket III. A

17.03.2022

V dňoch 10. 12. 2021 a 11. 3. 2022 sa na našej škole uskutočnila cvičná realizácia praktickej časti maturitnej skúšky triedy III. A vo forme slávnostného banketu a recepcie. Táto príležitosť nám žiakom otvára viacero možností, či už kolektívnej práce, alebo šancu vyskúšať si úlohy manažérov a pracovníkov výrobného a odbytového strediska.

Služba prvého kontaktu na hraničnom priechode Ubľa

11.03.2022

V dňoch 4. - 5. 3. 2022 sme sa traja spolužiaci (žiaci V. C triedy) rozhodli ísť na východnú hranicu Slovenska, kde potrebujú dobrovoľníkov, aby mohli pomáhať tým, ktorí to v dnešných dňoch najviac potrebujú.

Talianska kuchyňa

02.03.2022

Buon giorno! Dobrý deň v Taliansku, vlastne v talianskej kuchyni, na hodine CCJ v II. A. Čo vám z tejto kuchyne dnes ponúkame?

Aktualizovaný školský semafor

28.02.2022

Ministerstvo školstva za účelom udržať bezpečné prostredie v školách a školský zariadeniach zostavilo manuál ŠKOLSKÝ SEMAFOR v školskom roku 2021/2022, ktorý stanovuje základné prevádzkové podmienky škôl a školských zariadení, vrátane špecifík dodržiavania protiepidemických opatrení a odporúčaní počas pandémie ochorenia COVID-19.

VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI 2022

14.02.2022

S Dňom zaľúbených – 14. februárom – je už tradične spojená jedna z najväčších náborových kampaní SČK – darcovstvo krvi. Zapájajú sa do nej tisíce ľudí a mnohí z nich sú prvodarcovia.

Letná prax v Írsku - The Royal Valentia Hotel

31.01.2022

Chceli by sme vám porozprávať o našej skúsenosti na letnej praxi v Írsku, konkrétne hoteli The Royal Valentia, ktorý sa nachádza na menšom ostrove Valentia na juhozápade Írska. Hotel je kapacitne menší, nemá viac ako 30 izieb čo bol prvý príjemný dojem keďže obe preferujeme prácu v menších rodinných podnikoch, čo práve tento hotel je.

Židovská kuchyňa

27.01.2022

Na hodinách Technológie prípravy pokrmov a Cvičenia z technológie prípravy pokrmov sme sa rozhodli pravidelne venovať pozornosť príprave jedál národných kuchýň. Sme presvedčení, že poznávanie zvykov a chutí rôznych národností pomôže našim študentom pochopiť a tolerovať rozdielnosť národných kultúr.

Prax v Nemecku - Waren

19.01.2022

Ahojte, tu Magdaléna a Kristína, radi by sme Vám predstavili našu prax v meste Waren v Nemecku.

1 2 ... 12 13 14 15 16