Rozvoj ekonomickej gramotnosti

11.10.2022

3. - 5. októbra 2022 sa naši učitelia p. Turčinová a p. Kuchárik zúčastnili vzdelávania „Rozvoj ekonomickej gramotnosti“, ktoré v rámci projektu Budovanie kompetencií žiakov pre moderný trh práce (ITMS312011 Z298) zrealizovala v Košiciach vzdelávacia organizácia JA Slovensko, n.o.

Európsky deň jazykov 2022

10.10.2022

A čo? Na našej škole Európsky deň jazykov nebude? Čoby nie? Bol. A tí čo boli v škole, si mohli zmerať sily v rôznych zábavných súťažiach a kvízoch.

Profesia days 2022

10.10.2022

Koncom týždňa, konkrétne štvrtok 6. októbra, sme sa ako o chvíľu končiaci piataci vybrali do Kulturparku v Košiciach. Už dlhšie existujúce podujatie s názvom Profesia days, bolo presne to pravé pre tých, ktorí sa po maturite chystajú nastúpiť do práce. Vlakom sme cestovali krásnych 30 minút, kým sme vystúpili v druhom najväčšom meste.

SWAP

08.10.2022

Hoci nie sme škola módy a dizajnu, všetci sa s obľubou každý deň prezentujeme svojimi obľúbenými kúskami odevu. No kde končí to oblečenie, ktoré už nenosíme? Každý z nás pozná tu dilemu, keď sa nám už naše kúsky v šatníku nepáčia a musíme ich vyhodiť. Ibaže by sme nemuseli...

SEZÓNNOSŤ – LOKÁLNOSŤ – UDRŽATEĽNOSŤ v gastronómii

03.10.2022

Dňa 22. 9. 2022 sa v rámci národného projektu Zlepšenie stredného odborného školstva v Prešovskom samosprávnom kraji uskutočnila sektorová konferencia s názvom Sezónnosť – lokálnosť – udržateľnosť v gastronómii.

Začítali sme sa do jesene

30.09.2022

Ako sa stalo dobrým zvykom, aj tento rok krajská knižnica P.O. Hviezdoslava zorganizovala už 17. ročník literárneho festivalu Prešov číta rád. Hotelová akadémia už pravidelne spolupracuje pri tejto akcii a aj v tomto školskom roku sme na pôde našej školy privítali zaujímavých a inšpiratívnych ľudí. Vo štvrtok to bola Ivana Komanická, v piatok dokonca dve autorky – Eva Luka a Jana Micenková. Oslovili sme žiakov, aby sa podelili so svoje dojmy.

Výstava Prázdna stolička

29.09.2022

Viete si predstaviť, že jedno ráno prídete do školy a zrazu Vám oznámia, že sa presúvate do vlaku, ktorý Vás odvezie nevedno kam?

Exkurzia v Tatrách

26.09.2022

Dňa 12. 09. 2022 a dňa 13. 09. 2022, ráno o 7:00 hod., žiaci 5. roč. s miernou únavou a kofeínovým deficitom nastúpili do autobusu, ktorého konečnou zastávkou bolo Štrbské Pleso, resp. parkovisko pod ním.

Exkurzia v hoteloch Trinity Hotels & Resorts

22.09.2022

V dňoch 19. a 20. septembra sme sa my, tretiaci a štvrtáci, vybrali na exkurziu troch hotelov siete Trinity Hotels & Resorts. Začali sme na východe. Prvý z navštívených hotelov bol hotel Atrium*** v Novom Smokovci pod Slavkovským štítom. V poobedňajšom čase sme sa presunuli do srdca Štiavnických vrchov, do hotela Sitno**** vo Vyhniach. Po vyčerpávajúcom a na zážitky bohatom dni sme sa ubytovali v penzióne v Nitre. Večer sme si boli ešte pozrieť nitrianske námestie, ktorému dominuje budova Divadla A. Bagara.

JA Slovensko – úspešní absolventi programu Učebnica ekonómie a podnikania

19.09.2022

Aj v školskom roku 2021/2022 sa žiaci našej školy v rámci predmetu Ekonomika v 4. roč. zapojili do programu neziskovej vzdelávacej organizácie JA Slovensko Bratislava - Učebnica ekonómie a podnikania. Celoročnou priebežnou prácou v online systéme, ale hlavne úspešným absolvovaním vstupného a výstupného centrálneho testu získali certifikáty ako úspešní absolventi toho vzdelávania.

1 2 ... 9 10 11 12 13 ... 16 17